Stránky se stěhují

Nová adresa : potterak.webgarden.cz. Postupně se tam přesune všechno co je zde a až budou tyto stránky pasé, tak se v názvu stránky objeví -THE END-

První kapitola

První kapitola

 

„Jste obviněn, že jste stál za útoky na ministerstvo kouzel a současně jste dopomáhal stoupencům Pána zla k získání tajných informací ze spolku tzv. Fénixova řádu.

     Dále jste obviněn z následujících trestných činů…“

Odkašlal si ministr kouzel v soudní síni číslo deset. Tam, kde se řeší jen ty nejzávažnější případy z kouzelnického společenství Velké Británie. Bylo odpoledne a mnozí posluchači se začali domáhat svého oběda. Ministr se však do výčtu všech obvinění zabral natolik, že ho nezajímalo nic víc, než usvědčení tohoto pachatele.

      Vždyť kolik let po něm pátrali a teď nehodlal dopustit, aby Mozkomorům stálo cokoliv v cestě.

      Ano, nic jiného si tenhle gangster nezaslouží.

„ Vědomě a několikrát za sebou jste použil kletby, které se nepromíjí a těmi jste také způsobil smrt osob uvedených v příloze jedna až pět. Souhlasí váš právní zástupce se vším, co zde bylo zatím řečeno?“

      Blonďák se postavil a důležitě si odkašlal.

  Nemohu souhlasit s navrženým trestem.“ Sálem se rozlehlo bučení, pískot a brzy nato začala lítat rajčata. Advokát jejich dráhu líně měnil pohybem své hůlky.

     „Pane Malfoy, jak jistě víte, Váš mandant málem obsadil uvolněný trůn temného pána.“ Řval ministr kouzel.

      „S tím souhlasím, pane ministře“ přikyvoval Draco Malfoy „ ale zapomínáte, kdo ho tam chtěl dosadit.“

      Draco si byl jistý, že šlápl ministrovi na kuří oko, vždyť to byl sám Popletal, který by na tom prokletém trůně Pottera rád viděl. A pokud by se věci stáčely jiným směrem, Potter by jistě nahradil temného pána.

      Celé kouzelnické společenství bylo tenkrát hodně zmateno a Popletala i ostatní vládní činitele stálo hodně práce, aby vysvětlili, jak se to tenkrát odehrálo a jak bylo vůbec možné, aby se to stalo.

      A potom, když se chýlilo k procesu, spatřila světlo světa kniha, která se během několika hodin zařadila mezi největší tajemství Velké Británie.

      Napsal ji totiž Harry Potter. Ale jak? Ptali se všichni, protože Potter byl už několik měsíců v Azkabanu, když kniha vyšla.

      A nebo ne?

Jisté je, že události nabraly zcela nečekaný vývoj. A to už v den, kdy Harry nastoupil do bradavického expresu, jež ho měl odvést na zahajovací hostinu šestého ročníku.

      Já hlupák, omluvte mou chybu, drazí čtenáři. Rovnou jsem začal vyprávět, aniž bych Vám podal potřebné informace a odůvodnění. Chápu, Draco Malfoy jako advokát Harryho Pottera… jistě, musí to pro Vás být jistým způsobem parodie. A to už vůbec nemluvím o tom, že jsem málem z Pottera udělal temného pána.

     Důležité je prý začít od samého začátku… Dobrá. Jak jistě víte, vrátil se Harry po ukončení pátého ročníku zpátky do Zobí ulice. Však co už nevíte je to, co se v Zobí ulici stalo. A tenkrát to vlastně začalo. Tak prosím, pane Dursley.

 

Zobí ulice v Surrey byla pustá jako louka po nájezdu sarančat. Ačkoliv sotva začaly prázdniny, byli všichni obyvatelé na nedalekém koupališti. Po horkém asfaltu, který začal místy tát přijíždělo auto se stříbrnou metalízou.

     Kola auta zatočila doprava a o několik sekund později auto zaparkovalo na štěrkem posypané příjezdové cestě k domu číslo čtyři.

A když auto zastavilo před garáží, nikdo se neodvážil otevřít dveře. Strýc Vernon si cestou, když jeli pro toho spratka na kings cross pečlivě připravil všechno, co mu řekne. Absolutně každá výhružka měla své místo.

     Dokonce se Vernon na příjezd svého synovce připravil tak důkladně, že si posunul sedadlo u řidiče tak, aby mohla jeho pěst dopadnout na synovcovu tvář, aniž by ohrozil bezpečnost provozu.

     „Tak já půjdu připravit něco k večeři,“ ozvala se teta Petunie a začala organizovat veškeré dění „ a ty,“ ukázala na Harryho „ se odebereš do svého pokoje a nevylezeš, dokud ti nedám povolení.“

      Vernon si důležitě odkašlal. Ani nevěděl proč, ale když jeho manželka promluvila, nezdálo se mu už tak těžké vžít se do role, kterou tak miloval.

      „ Pottere, dobře poslouchej, co ti teď řeknu. Povím to jen jednou a jestli to budu muset ještě někdy opakovat, následky, které si nedokážeš představit budou tvou nejhorší noční můrou.“

       Harry byl zaražený, ve skutečnosti se uzavřel do vlastního světa a bylo mu úplně jedno, co se okolo něj děje. Tichým a zamračeným se stal ještě tu noc, kdy se po té nešťastné výpravě na ministerstvo vrátil do Nebelvírské ložnice. Tu noc nespal, přemýšlel. A došel k jednomu závěru, který si v duchu opakoval Pomsta je má.

      „ Za prvé, cokoliv řekl ten magor na nádraží přestane platit od chvíle, kdy překročíš práh mého domu. Za druhé a to ber smrtelně vážně, pokud vytáhneš ten svůj klacek, zabiju tě!“
Poslední komentáře
17.07.2012 20:52:53: Nice internet site you have here. Also visit my website ; Free wordpress hosting
06.04.2009 13:23:45: Jooo, takže Harry bude zlej a bude se mstít. Hmmm, ale komu? Já bych možná věděla, ale... Nechám to ...